Siemens
27 Siemens çalışanı 220 soru cevapladı.

Meslek Anlatımları

Solution Consultant
Commercial Project Manager
Siemens şirkette geçirdiğimiz mesai anlamında da bizlere birçok çeşitlilik sağlıyor. Her ne kadar işim masabaşı izlenimi veriyor olsa da o kadar çok kişiyle iletişim halindeyim ki bu dinamizm arasında zamanın nasıl geçtiğini ben de anlayamıyorum. Siemens'in genel çalışma kültürü de çalışanların iş-özel hayat dengesine son derece önem verdiği için olabildiğince şirketimiz aile ve arkadaşlarımızla da vakit geçirmemize ve bu sayede deşarj olmamıza da teşvik ediyor.
Örneğin ben bir yarışa gideceğim zaman izinler konusunda şu ana kadar hiçbir zaman sıkıntı yaşamadım. Müdürlerim her zaman son derece anlayışla yaklaştılar. Her ne kadar ülkelerin kendilerine has uygulamaları olsa da globalin de bu konudaki etkisi küçümsenmemeli diye düşünüyorum.
Yine kişisel deneyimimden bir örnek verecek olursam Siemens'te şu ana kadar "Sabah 8'de masanın başında olacaksın, mutlaka burada olmalısın" tarzına sahip bir yöneticiyle karşılaşmadım. Bunu söylemelerine gerek yok çünkü Siemens'te her çalışan işin düzgün ilerlemesi için ne yapılması gerektiğini biliyor ve en iyi sonucu alabilmek için tüm çabayı gösteriyor.